Menü

AMETİST

Meteryal -
Ağırlık 1450 gr
Kesim Doğal
KOD ST056
300.00
KULLANIM ALANLARINDAN BİR KISMI

Pozitif iyon fazlalığını temizleyerek negatif iyonlara dönüştürür. Böylece başta radyasyon olmak üzere ortamı temizler ve hastalıkları önler.

Nötr durumda olan bir atom ya da molekülün elektron kaybetmesi ile oluşan elektrik yüklü parçacığa pozitif iyon, elektron almasıyla oluşan elektrik yüklü parçacığa ise negatif  iyon denilmektedir.

Ortamda yeteri kadar negatif iyon olmaması, alerji, nefes darlığı, dermatolojik hastalıklar, mikrobik iltihaplar, uykusuzluk, zihinsel yorgunluk, stres, depresyon, kas yorgunluğu, yaşlanma gibi hastalıklara ve sıkıntılara sebep olur. Prof. Dr. Breton’a göre, havadaki pozitif iyonların, negatif etkileri tüm dertlerin temelini oluşturuyor. Pozitif iyonların negatif etkilerini oluşturan başlıca nedenler ise kapalı ve klimalı ortamlar, uzun süre şehir içinde araba kullanmak, sentetik koltuk döşemeleri, elektromanyetik aletler, dev ekran televizyon, video, telefon santrali, faks, fotokopi makinaları, floresan lambalar ve aşırı tozdur.

Araştırmalar negatif iyonların su bazlı (temelli) olduğunu ve daha çok şelalelerin etrafında ya da çok derin denizlerde ortaya çıktığını ortaya koymaktadır.

Yaşanılan mekânın sağlık bir ortam kabul edilebilmesi için 1 cm3 alanda en az 1500 negatif iyon bulunması gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre 1 cm3 alanda negatif iyon sayısı Şelale yakınlarında 50.000, Deniz kenarında 10.000, Dağlarda 8.000, Ormanlarda 4.000, Akarsu kenarlarında 2.500, Şehir Dışı açık alanlarda 2.000, Şehir içinde 200, Ofislerde ve bürolarda 50, modern konutlarda 20, otomobil içinde 14 olarak tesbit edilmiştir.

Bu durum, insanların şehir dışına, doğaya niçin kaçtığını, akarsu ve deniz kenarlarında kendilerini niçin daha huzurlu ve sağlıklı hissettiğini, uzun süre kapalı alanda kaldığında niçin yorgun ve bitkin hale geldiğini açıklamaktadır.

Negatif iyonların, enzim üretimini uyardığı, Kortizol ve Serotonin salgısını dengelediği, fiziksel ve zihinsel yorgunluğu giderdiği, olumsuz duygu ve düşünceleri temizlediği, alerjileri giderdiği, baş ağrılarını hafiflettiği kabul edilmektedir.

Yine solunum sistemi hastalıklarını tedavi ettiği, astım ve bronşiti tedavi ettiği, uykusuzluğu giderdiği, depresyonun etkilerini azalttığı, mikropları temizlediği, kan damarlarını genişleterek kan akışını rahatlattığı, kan basıncını dengelediği, Aritmiyi önlediği, kanın oksijenden daha fazla yararlanmasını sağladığı, hastalıkların tedavisine yardım ettiği kabul edilmektedir.

 

Genel sağlık için kullanılabilecek taşlardandır. Hastalıklardan ve hastalıkların bulaşmasından korur. Bedeni dinç tutar, fiziksel bedenimizle duygularımız arasında denge oluşturur. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Evdeki olumsuz enerjiyi absorbe etmek ve olumlu enerji yaymak için ideal taşlardandır. Daha fazla yararını görmek için, en çok güneş ışığı alan pencere önüne konulmalıdır.

 

Beyin gücünü artırır, stresi azaltır, iç karışıklarını önler, endişe ve korkuları yenmemize yardımcı olur. Duyguları sakinleştirir.

 

Doğru karar veren akıl ve mantık gücü verir. Dikkat ve odaklanma sağlar. Bilinç seviyelerini aktif hale getirir. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Zihinsel faaliyetleri maksimuma çıkarır. Hafızayı güçlendirir. Bakış açısını genişletir. Leonardo Da Vinci’ye göre zekâyı artırır.

 

Dokunularak beklenildiğinde fiziksel ağrı ve sızıları hafifleterek rahatlama sağlar. İskelet sistemi ağrılarını tedavi eder.

 

Ruhsal yetenekleri artırır. Manevi hayatla ilahi bağlantı sağlamak için kullanılmıştır. Dindarlığı teşvik eder.

 

İş hayatında (özellikle mal ticaretinde) kurnazlığı geliştirir. Motivasyonu artırır. Akılsızca yatırım yapmaktan alıkor.

 

Aurayı temizler ve manevi hayata açar. Auranın bir koruyucu kalkan şeklinde tüm vücudu çevrelemesini sağlar.

 

Psikolojik travmaların etkisini azaltır. Üzüntü ve kederi hafifletir. İyimserliği artırır. Öfke, korku ve kaygıları giderir. Depresyona karşı faydalıdır. Kişiyi rahatsız eden psikolojik takıntıları ve takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Leonardo Da Vinci’ye göre kötü düşünceleri dağıtır. Sevilen bir kişinin ölümüne karşı sabır verir.

 

Çocuklarda ve hayvanlarda OKB ve Hiperaktivite yönünden rahatlatıcıdır.

 

Hipofiz bezinin fonksiyonel olmasını sağlar. Endokrin (HORMONAL) sistemin işlevselliğini sağlar. Hormonal sistem hastalıklarını iyileştirir. Optimum yarar için endokrin bezleri uyarır, hormonların üretimini artırır.

 

TV, Bilgisayar, Cep Telefonu gibi aletlerden yayılan zararlı enerji dalgalarını ve radyasyonu absorbe eder (etkisiz hale getirir).

 

UYARI: Geceleri yatak odasında bulundurmayınız.

Bu Ürünü Paylaş;
Copyright © 2015 hasankocabas.com.tr Online Kullanıcı : 6 | Bu Günkü Ziyaretçi : 830 | Toplam Ziyaret : 1,100,009

                      ortakfikir tasarım ofisi